Konference I mlčení je lež

 

Konference Moderních dějin 2014

 

Již třetím rokem se propojují dvě tradiční akce Občanského sdružení PANT a Katedry historie FF UJEP, jejichž smyslem je setkání učitelů dějepisu, didaktiků a historiků. Tématem letošního roku bude středoevropský kontext výuky dějepisu. Podrobnější informace, program a přihlášku najdete na vzdělávacím portálu Moderní dějiny.cz.

 

VI. ročník konference I mlčení je lež

 

Tradiční konference Občanského sdružení PANT se konala po roce opět v Ostravě. Ve dnech 12. - 13. 12. 2013 se jí zúčastnila více než stovka učitelů dějepisu. Během I. konferenčního dne vystoupili v rámci Festivalu výukových projektů zástupci tuzemských vzdělávacích institucí a organizací, kteří představili výsledky své práce za letošní rok a konkrétní metodické materiály. II. den byl věnován praktickým ukázkám možností interpretace historických pramenů ve školní praxi. Podrobnosti o příspěvcích, které zazněly, najdete zde.

 

Konference I mlčení je lež 2012

 

Letošní konference a didaktický seminář „I mlčení je lež - Paměť a paměti. Zapomínání a vzpomínání ve školním dějepise“ se konala 6. a 7. prosince 2012 v Ústí na Labem. Občanské sdružení PANT a Katedra historie FF UJEP tak propojily své tradiční akce. Smyslem té letošní bylo setkání učitelů dějepisu, didaktiků a historiků zabývajících se školním dějepisem. Více si můžete přečíst na portálu Moderní dějiny.cz.

 

Ohlédnutí za IV. ročníkem mezinárodní konference

 
Ve dnech 8. a 9. prosince 2011 proběhl již čtvrtý ročník mezinárodní konference o výuce moderních dějin I mlčení je lež. Akci už tradičně pořádalo Občanské sdružení PANT, letos ve spolupráci s Národním institutem pro další vzdělávání, pro učitele dějepisu, ředitele škol, metodiky a didaktiky z vysokých škol a také vysokoškolské studenty zemí visegrádské skupiny. Podrobnosti o programu obou konferenčních dnů naleznete na portálu Moderní dějiny.cz.
 
 

Třetí ročník konference I mlčení je lež

 
Třetí ročník mezinárodní konference o výuce soudobých dějin, kterou pořádá Občanské sdružení PANT (provozovatel portálu Moderní dějiny.cz) ve spolupráci s Ostravskou univerzitou, Ministerstvem školství a městem Ostravou, je za námi. Akce se konala pod záštitou ministra školství pana Mgr. Josefa Dobeše ve dnech 9. a 10. 12. 2010 v prostorách Magistrátu města Ostravy. Konference byla určena učitelům dějepisu základních, středních a vysokých škol, ale také jejich studentům a pochopitelně i ředitelům škol. Více na portálu Moderní dějiny.czpodívejte se na video.
 
 
 

Druhý ročník konference I mlčení je lež aneb Jak učit o období komunismu

 
Ve dnech 9.– 10.12.2009 pořádalo Občanské sdružení PANT v Ostravě II. ročník konference pro učitele a pracovníky ve školství s názvem I mlčení je lež aneb jak učit o období komunismu. Týkala se výuky tohoto tématu na školách. Letošní rok byla konference pojata jako mezinárodní s účastí hostů a vystupujících z Česka, Slovenska a Polska. 
 
 
Podívejte se na reportáž o akci, kterou uvedla Česká televize (reportáž a rozhovor se šéfredaktorem portálu moderní-dějiny.cz začíná v sedmé minutě pořadu).
 
Prohlédněte si program konference
 
Mezinárodní konference I mlčení je lež aneb jak učit o období komunismu

se konala pod záštitou

paní Miroslavy Kopicové, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy,
a pana Jiřího Lišky, místopředsedy Senátu ČR,

a byla určena učitelům a pracovníkům ve školství s účastí hostů a vystupujících z Česka, Slovenska a Polska.
 
 

První ročník konference I mlčení je lež

Vše o prvním ročníku konference si můžete přečíst zde.